niedziela, 24 lipca 2016

Pierwszy Tydzień
 
W niedzielę 17 lipca wystartowaliśmy z kolejną edycją wakacyjnej Misji w Krzyżu Wlkp. Ekipa z całej Polski zjechała się do Krzyża, aby razem podbić to miasteczko dla Jezusa!
Pierwszy tydzień Misji był czasem postu i modlitwy. Spędzaliśmy wiele czasu z Bogiem, umacniając swoją relację z Nim. Poznawaliśmy także siebie nawzajem, wspólne modlitwy i spotkania były dla nas okazją do integracji i stworzenia mocnej, zgranej grupy, zgodnie współpracującej i wspierającej się wzajemnie. Słuchaliśmy inspirujących kazań i wykładów, braliśmy udział w warsztatach, które pozwoliły nam odkrywać nasz potencjał i motywowały do rozwijania się w służbie. Spotykaliśmy się wszyscy razem na nabożeństwach w kaplicy, by wspólnie uwielbiać Boga. Czas, który spędzaliśmy nocą w Ogrodzie Oliwnym był okazją do przemyśleń i wsłuchania się w Boży głos.
Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, pierwsza z nich w drugim tygodniu zajmie się organizacją miejskich festynów i happeningów. Przewidziane są występy muzyczne oraz inscenizacje.
 Grupa druga będzie prowadziła klub dla dzieci i młodzieży, dla najmłodszych przewidziane są gry, zabawy i zajęcia plastyczne, natomiast młodzież będzie mogła wziąć udział w grze miejskiej.

Damian z Gorzowa, na pytanie co skłoniło go do przyjazdu na Misję odpowiada: ''Bóg ma swoje sposoby na takie oporne osły jak ja, bo w niedzielę, czyli ostatniego dnia, w którym mogłem podjąć decyzję, Bóg poruszył moje serce i zachęcił mnie w czasie, który spędziłem z nim na nabożeństwie.'' Misja jest dla uzdolnionego muzycznie Damiana okazją do rozwijania swojej pasji na chwałę Boga, bo misjonarz szybko zaangażował się w grupę uwielbieniową.Marta ma 21 lat, pochodzi z Krzyża, jest studentką WST w Warszawie. W Misji uczestniczy regularnie od 4 lat. Jest jedną z liderek, w kościele działa w służbie uwielbienia i mediów, usługuje także podczas Misji. ''W Misji biorę udział dlatego, że sama nawróciłam się na jednej z misji i teraz chcę oddać, to co sama otrzymałam.'' 
 
Misja daje nam możliwość podzielenia się z mieszkańcami Krzyża Słowem Bożym, ukazania im poprzez nasze czyny miłości Chrystusa. Modlimy się, aby działania podejmowane przez nas przyciągnęły do Niego jak największe grono osób w różnym wieku i z różnych środowisk. Pragniemy, aby Bóg dawał nam odwagę do śmiałego zwiastowania Ewangelii.
Będziemy bardzo wdzięczni za wspieranie nas w modlitwach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz